Вітальне слово ректора Національної академії Служби безпеки України
Шановні колеги!
Засвідчую Вам свою повагу та принагідно звертаюсь з нагоди започаткування нового наукового видання в Національній академії Служби безпеки України – журналу «Національна безпека: право та економіка».
Сьогодні національна безпека та оборона стали, без перебільшення, життєво важливими сферами нашого життя. Саме вони визначають стабільність, незалежність та демократичний устрій української держави, гарантують нашому суспільству захист основних прав, свобод, цінностей, передусім права на гідне майбутнє.
Небезпечні виклики, що постали перед Україною, і передусім широкомасштабна непровокована агресія з боку російської федерації, яка триває вже третій рік, потребують постійного посилення обороноздатності країни та реформування системи безпеки, створення нових та посилення чинних механізмів розвитку державності, її зміцнення. Важливим аспектом тут виступає інтеграція в європейські та євроатлантичні структури, що забезпечує всебічну співпрацю з нашими міжнародними партнерами.
Як чітко зафіксовано в Законі України «Про національну безпеку України», національна безпека – це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз. Тобто це стан безпеки для всіх нас, українців, це наш добробут, наш розвиток, наше гідне місце в сучасному глобалізованому світі.
Важливо зауважити, що сучасна модель національної безпеки України охоплює не лише військову сферу, але й економічну, громадську, інформаційну, енергетичну, інші прояви безпеки як стану захищеності. З метою зміцнення цих напрямів держава впроваджує нові стратегії та програми, спрямовані на розвиток оборонної промисловості, сучасних технологій, кібербезпеки, енергетичної незалежності. Важливу роль відіграють реформи в секторі безпеки, що сприяють підвищенню ефективності та професіоналізму Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших державних органів сектору безпеки та оборони.
В умовах військової агресії проти нашої держави теоретико-прикладні питання забезпечення розвитку правової системи та механізмів ринкової економіки в Україні економічних стають невід’ємними складовими парадигми національної безпеки. Протидія дезінформації та пропаганді вимагає злагодженої роботи державних інституцій та громадянського суспільства; національно-патріотичне виховання, підвищення правової культури населення, створення нових робочих місць, обмін досвідом з іноземними колегами – ці та інші ініціативи стають важливими складовими на нашому шляху до Перемоги та Миру.
Сподіваюсь, що наше нове видання сприятиме не лише професійному розвитку науковців та практиків, не лише важливим теоретичним розробкам у галузі права та економіки, а значно більше – зробить свій, бодай скромний, внесок у забезпечення правової стабільності, справедливості та сталого економічного розвитку як в умовах воєнного стану, так і неодмінно після його припинення.
Запрошуємо всіх бажаючих до співробітництва та пропонуємо публікацію наукових статей з актуальних проблем вітчизняного права та економіки. Наукове видання розраховане як на науковців, так і на практиків – саме такий теоретико-прикладний формат журналу ми вважаємо оптимальним і затребуваним фахівцями.
Бажаю, щоб наші з вами спільні зусилля сприяли миру, стійкості і збереженню справедливості навіть у складні часи випробувань.
І хай неофіційним девізом нашого видання стане латинський вислів «Ubi periculum, ibi lex», що означає «Де небезпека, там закон». Україна неодмінно подолає всі виклики, небезпеки і загрози – гідно, сміливо, з позицій демократії та верховенства права. Саме таким є наш шлях у спільне європейське майбутнє.
З повагою,
Андрій Черняк,
ректор Національної академії Служби безпеки України